Recenze herní konzole Nintendo Switch

Recenze herní konzole Nintendo Switch

Zahrajte si na herní konzoli Nintendo Switch


Základní informace

Nintendo Switch

Kapesní herní konzole Nintendo SwitchNajít nejnižší cenu

Displej: 6,2" 1280 x 720 px
Úložiště: 32 GB + microSD
Výdrž baterie: 2,5 - 6,5 hodin
Kapacita baterie: 4310 mAh
Rozměry: 230 x 102 x 14 mm
Hmotnost konzole: 398 g

Nintendo Switch je multifunkční herní systém, který funguje jako domácí konzole u televize, ale i přenosný handheld do ruky, kde si pak užijete pohodlné hraní her v pohodlí domova nebo kdekoliv na cestách...

Klady

 • nabídka exkluzivních her
 • odnímatelné ovládací prvky
 • kvalitní 6,2" displej na hraní
 • možnost hraní na velké TV
 • rozumná výdrž akumulátoru

Zápory

 • nepřipojíte bezdrátové audio
 • prostředí nemá cz lokalizaci
 • čitelnost displeje na slunci
 • poměrně drahé příslušenství
 • displej lze snadno poškrábat

Switch je zcela nová hybridní herní konzole japonské společnosti Nintendo, která vzájemně kombinuje možnosti herní konzole do ruky a klasické domácí konzole na TV. Díky tomu si v pohodlí domova zahrajete celou řadu zajímavých a zároveň zábavných her na obrazovce televizoru, které po vyndání části herní konzole z dokovací stanice snadno dohrajete kdekoliv na cestách. Samotný handheld je vybaven dotykovým 6,2" displejem o rozlišení 1280 × 720 pixelů a sadou snadno odnímatelných a samostatně použitelných herních ovladačů Joy-Con. Hraní na cestách zajišťuje vestavěná baterie s přibližnou výdrží 2,5 - 6,5 hodin hraní, a to dle náročnosti vybraného herního titulu, kterou si opakovaně dobijete přes USB-C rozhraní. Více informací o handheldu Nintendo Switch zjistíte po přečtení celé recenze...

Proč vybrat herní konzoli Nintendo Switch

Vzhled herní konzole Nintendo Switch může na první pohled připomínat klasický tablet, ke kterému po obou stranách připojíte herní ovladače Joy-Con. Plastové tělo s dobrým dílenským zpracováním o rozměru 230 x 102 x 14 mm (včetně ovladačů) má hmotnost 398 gramů. Dotykový multidotykový 6,2 palcový displej má rozlišení 1280 x 720 bodů (237 ppi) a dostupné herní tituly si užijete v HD kvalitě. Počítat můžete s povedeným barevným podáním, rychlou odezvou a dobrými pozorovacími úhly, nicméně na zcela přímém slunečním světle si hraní her příliš neužijete. Samotný handheld se vkládá do dokovací stanice, která je pak k obrazovce televizoru připojena skrz moderní HDMI rozhraní s podporou Full HD rozlišení 1080p. Po jeho vložení do docku se obraz z LCD zcela automaticky přepne na velkou televizní obrazovku, kde můžete pokračovat ve hraní oblíbené hry.

Recenze herní konzole do ruky Nintendo SwitchNajít nejnižší cenu

K ovládání her u hybridní herní konzole Nintendo Switch slouží kromě multidotykového LCD především odnímatelné ovladače Joy-Con doplněné o haptickou odezvu (HD Rumble), které disponují řadou akčních tlačítek, analogových joysticků, a to včetně gyroskopu i akcelerometru pro pohybové ovládání. Při hraní her v handheld módu si ovladače Joy-Con připnete po stranách tabletu, ovšem po vložení handheldu do dokovací stanice můžete tyto pokročilé bezdrátové ovladače odpojit a používat zcela samostatně. Po jejich následném připojení k dodávanému Joy-Con Gripu se multifunkční ovladače chovají a používají jako klasický bezdrátový gamepad. Herní ovladače můžete navíc používat zcela odděleně např. pro potřeby lokálního multiplayeru ve více hráčích. K přenosné konzoli lze připojit až 8 herních ovladačů, jejich dobíjení vždy automaticky probíhá po připojení k tělu handheldu.

Společnost Nintendo v roce 2021 vydala nástupce přenosné herní konzole Switch v podobě modelu Nintendo Switch OLED, který přináší celou řadu vylepšení.

Hybridní herní konzole Nintendo Switch ve svém těle ukrývá čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra X1 (ARM 4 Cortex-A57) na frekvenci 1020 MHz s vlastní grafickou jednotkou (Nvidia CUDA) a 4 GB paměti RAM typu LPDDR4. Vnitřní eMMC úložiště o kapacitě 32 GB můžete jednoduše rozšířit za pomoci microSD karty až do maximální velikosti 2 TB. Při hraní v handheld módu využijete zabudované stereo reproduktory nebo si audio stránku oblíbené hry vychutnáte přes klasická sluchátka s 3,5 mm jackem. Komunikaci se světem pak zajišťuje bezdrátová technologie WiFi, Bluetooth 4.1 nebo NFC. Hraní na cestách umožňuje vestavěný akumulátor s kapacitou 4310 mAh, který postačuje na hraní po dobu 2,5 - 6,5 hodin v závislosti na typu hry a její HW náročnosti. Baterie se dobije po vložení do dokovací stanice nebo přes vestavěné rozhraní typu USB-C (v nouzovém případě lze použít i powerbanku).

Technické parametry handheldu Nintendo Switch

Recenze přenosné herní konzole Nintendo SwitchNajít nejnižší cenu

Operační systém herní konzole Nintendo Switch zaujme jednoduchým a rychlým ovládáním, kde dominuje herní knihovna. Z hlavního menu okamžitě spouštíte dostupné hry nebo upravujete jejich nastavení. Mezi nejvýznamnější nevýhodu ovšem patří nedostupnost české lokalizace. Samotnou herní konzoli může také sdílet více členů jedné domácnosti, kterým v systému vytvoříte vlastní herní profil. Hry pro Switch jsou běžně dostupné na speciálních cartridgích (Nintendo Switch Game Card), které zakoupíte v běžném kamenném obchodě, specializovaném e-shopu nebo bazaru. Herní tituly jsou zároveň také dostupné ke stažení v digitální distribuci přes eShop Nintenda, kde se potom hry ukládají do vestavěné či rozšířené paměti (v podobě microSDHC karty).

Nejlepší hry na herní konzoli Nintendo Switch

Hry na herní konzoli Nintendo Switch si zahrajete v singleplayeru i multiplayeru a vedle titulů známých z jiných herních systémů včetně PC, si zde zároveň užijete i množství jedinečných a exkluzivních her, které si na konkurenčních herních platformách běžně nezahrajete. Mezi nejzajímavější a nejvyhledávanější hry pro hybridní herní konzoli Nintendo Switch patří The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mario Kart 8 Deluxe, Ultra Street Fighter II: The Final Challengers, Super Bomberman R, Super Mario Odyssey, FIFA 18, ARMS, The Elder Scrolls V Skyrim, Xenoblade Chronicles 2, Minecraft Story Mode: The Complete Adventure, 1 2 Switch, Luigi’s Mansion 3, Rayman Legends: Definitive Edition, Lego City: Undercover, Rime, Splatoon, Bayonetta 2 a mnohé další atraktivní hry, u kterých se spolehlivě zabavíte.


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro handheld Nintendo Switch zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody herní konzole

 • možnost hraní na velké obrazovce TV a zároveň také i kdekoliv na cestách
 • knihovna kvalitních a exkluzivních her, které si na jiném zařízení nezahrajete
 • nabídka multiplatformních herních titulů známých z jiných herních systémů
 • kvalitní 6,2" displej s HD rozlišením a rychlou odezvou pro pohodlné hraní
 • povedené bezdrátové a odnímatelné ovladače Joy-Con s haptickou odezvou
 • kompaktní rozměry, ale i rozumná hmotnost pro hraní kdekoliv na cestách
 • vestavěná baterie na 2,5 - 6,5 hodin hraní s možností dobíjení přes USB-C
 • kvalitně zpracovaná herní konzole na doma i na cesty s pevnou konstrukcí

Co vám už nemusí vyhovovat

 • herní konzole nepodporuje multimediální funkce nebo webový prohlížeč
 • jinak povedený displej není vhodný ke hraní na přímém slunečním světle
 • i přes podporu Bluetooth 4 nelze ke konzoli připojit bezdrátová sluchátka
 • poměrně snadno poškrábatelný LCD (je vhodné přikoupit ochranné sklo)
 • jinak povedené a rychlé prostředí herního systému nemá českou lokalizaci
 • v případě dodatečného nákupu dalšího příslušenství nepotěší jejich cena
 • ke hraní online multiplayerových her s přáteli potřebujete placenou službu
 • kolem použitého dotykového displeje je poměrně masivní černý rámeček

V rámci herní konzole Nintendo Switch můžete využívat i placenou službu Nintendo Switch Online, kde vedle podpory online hraní multiplayerových her s přáteli získáte i možnost zálohování herních pozic do vzdáleného cloudového úložiště a některé další exkluzivní výhody pro předplatitele. Součástí Nintendo Switch Online zároveň získáte i přístup do stále se rozrůstající knihovny klasických her (Virtual Console Games) ze systémů NES a SNES, kde si zahrajete původní herní tituly z 80. nebo 90. let (Donkey Kong Country, Super Metroid, Galaga, Super Mario World, The Legend of Zelda, Ghosts'n Goblins, Castlevania, Super Mario 64, Bionic Commando, Street Fighter, Contra a mnohé další osvědčené videohry).

Aktuální cenu a dostupnost herní konzole najdete v odkazech na oblíbené e-shopy, nebo cenovém porovnávači, kde si ověříte osobní zkušenosti i recenze uživatelů, kteří si po pečlivém výběru tuto herní konzoli na hraní her v nedávné době koupili.

 • Nintendo Switch porovnejte nejnižší ceny a recenze na Heureka.cz
 • Nintendo Switch ověřte aktuální dostupnost v e-shopu Alza.cz
 • Nintendo Switch objednejte si ve spolehlivém obchodě Smarty.cz

Nintendo Switch je multifunkční hybridní herní systém, který funguje jako domácí konzole u televize i přenosný handheld do ruky a umožňuje pohodlné hraní oblíbených AAA her nejen v pohodlí domova, ale zároveň i kdekoliv na cestách. Pokud zrovna nebudete mít volno u velké obrazovky televizoru v obývacím pokoji, potom můžete vytáhnout handheld z dokovací stanice a během okamžiku pokračovat ve hraní rozehrané hry třeba z pohodlí postele. Díky odpojitelným bezdrátovým ovladačům Joy-Con si navíc užijete řadu her i ve dvou lidech v zábavném lokálním multiplayeru (každý hráč využívá jedno část herního ovladače). V rámci dodatečného příslušenství můžete herní konzoli rozšířit o další typy herních ovladačů nebo speciální periférie včetně transportních či ochranných pouzder / boxů vhodných k přenášení.


Porovnejte oblíbené herní konzole do ruky

Jednoduše srovnejte Nintendo Switch s dalšími přenosnými herními konzolemi

Handheld Nintendo Switch

Nintendo Switch

 • Displej 6,2" 1280 x 720 px
 • Úložiště 32 GB + microSD
 • Kapacita baterie 4310 mAh
 • Rozměry 230 x 102 x 14 mm
 • Hmotnost handheldu 398 g

Handheld Nintendo Switch OLED

Nintendo Switch OLED

 • Displej 7" 1280 x 720 bodů
 • Úložiště 64 GB + microSD
 • Kapacita baterie 4310 mAh
 • Rozměry 242 x 102 x 14 mm
 • Hmotnost handheldu 420 g

Handheld Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch Lite

 • Displej 5,5" 1280 x 720 px
 • Úložiště 32 GB + microSD
 • Kapacita baterie 3570 mAh
 • Rozměry 208 x 91 x 14 mm
 • Hmotnost handheldu 277 g

Články zaměřené na hraní her a oblíbené herní platformy


Vyberte herní konzoli podle výrobce

Prozkoumejte seznamy vybraných herních konzolí podle nejoblíbenějších značek na trhu


Úvod   Archiv   Články   Kontakt

Copyright 2010 - Gameplac.cz