Recenze herní konzole Nintendo Switch OLED

Recenze herní konzole Nintendo Switch OLED

Zahrajte si na herní konzoli Nintendo Switch OLED


Základní informace

Nintendo Switch OLED

Kapesní herní konzole Nintendo Switch OLEDNajít nejnižší cenu

Displej: 7" 1280 x 720 px
Úložiště: 64 GB + microSD
Výdrž baterie: 5,5 - 9 hodin
Kapacita baterie: 4310 mAh
Rozměry: 242 x 102 x 14 mm
Hmotnost konzole: 420 g

Nintendo Switch OLED je nyní nejlepší konzole z dostupných herních systémů řady Switch. Snadno přenosný handheld do ruky a domácí konzole na TV v jednom zařízení splňuje ideální podmínky většiny občasných i aktivních hráčů...

Klady

 • špičkový 7" OLED displej
 • odnímatelné ovládací prvky
 • nabídka exkluzivních her
 • možnost hraní na velké TV
 • použitelná výdrž baterie

Zápory

 • rozměry a váha handheldu
 • prostředí nemá cz lokalizaci
 • relativně málo HW vylepšení
 • nemá multimediální funkce
 • poměrně drahé příslušenství

Nintendo Switch je oblíbenou a zároveň vyhledávanou herní konzolí pro hraní na doma nebo kdekoliv na cestách. Nejnovější model Nintendo Switch OLED vylepšuje některé původní vlastnosti a přidává zejména větší 7" OLED displej s výrazně silnějším barevným podáním, dvojnásobné vnitřní úložiště, výrazně kvalitnější stereo reproduktory a mírně upravený design. Oproti původní herní konzoli Nintendo Switch z roku 2017 nabízí inovovaný model zároveň i vylepšenou dokovací stanici, kde najdete vestavěný LAN port. Při používání handheld módu jistě oceníte prodlouženou výdrž zabudované baterie, která nyní postačí na 5,5 až 9 hodin hraní her (v závislosti na náročnosti vybraného herního titulu). Při výběru nové herní konzole se tak vyplatí zaměřit pozornost právě na tento vylepšený model. Více informací o handheldu Nintendo Switch OLED zjistíte po přečtení celé recenze...

Proč vybrat herní konzoli Nintendo Switch OLED

Na první pohled se po stránce designu nová herní konzole Nintendo Switch V2 (OLED model) nijak výrazně neliší od svého předchůdce, na ten druhý pak objevíte hned několik vylepšení. Při podobné velikosti 242 x 102 x 14 mm se do handheldu povedlo zabudovat špičkový 7" OLED displej s HD rozlišením 1280 x 720 pixelů, který zaujme živými barvami, ideálním podáním černé barvy, vysokým kontrastem a výrazně tenčím rámečkem. Na zadní straně handheldu najdete nastavitelný stojánek pro pohodlné hraní v tablet módu. Dokovací stanice je připravena na připojení k TV přes HDMI rozhraní, kde si po vložení tabletu do připraveného docku užijete oblíbené hry na velké obrazovce s podporou Full HD rozlišení 1080p. Samotná herní konzole je nyní dostupná v tmavé nebo atraktivní bílé variantě.

Recenze herní konzole do ruky Nintendo Switch OLEDNajít nejnižší cenu

Dostupné hry pro Nintendo Switch budete ovládat na dotykovém 7 palcovém OLED displeji a odnímatelných ovladačích Joy-Con s haptickou odezvou (HD Rumble), které disponují řadou akčních tlačítek, analogových joysticků, a to včetně gyroskopu i akcelerometru pro podporu pohybového ovládání. Při hraní v handheld módu ovladače Joy-Con připnete po stranách tabletu, ovšem po vložení handheldu do doku lze tyto pokročilé bezdrátové ovladače odpojit a používat i zcela samostatně. S využitím Joy-Con gripu zahrnutého do základního balení pak z obou Joy-Conů jednoduše složíte klasický bezdrátový gamepad pro hraní u TV. Ovladače můžete navíc používat zcela odděleně např. pro potřeby lokálního multiplayeru při kompetitivním nebo kooperativním hraní s kamarády u jedné konzole. K přenosné konzoli lze připojit až 8 herních ovladačů, jejich dobíjení automaticky probíhá po zapojení k handheldu.

Hybridní herní konzole Nintendo Switch OLED opět využívá osvědčený procesor Nvidia Tegra X1 (ARM 4 Cortex-A57 s GPU 256 Maxwell CUDA) se 4 GB rychlé operační paměti LPDDR4, kterou nyní doplňuje vnitřní eMMC úložiště o kapacitě 64 GB. Integrované úložiště snadno rozšíříte skrz microSD kartu až do maximální velikosti 2 TB. Uvnitř handheldu pak nově najdete i upravené stereo reproduktory s lepším podáním zvuku, ovšem díky přítomnost 3,5 mm audio jacku můžete i nadále využívat běžná sluchátka. V rámci síťové komunikace máte k dispozici WiFi, Bluetooth 4.1, NFC a nově i LAN rozhraní na dokovací stanici. Hraní na cestách zajišťuje dobíjecí baterie o kapacitě 4310 mAh, která s ohledem na optimalizaci a nový OLED displej vystačí na hraní po dobu 5,5 až 9 hodin. Akumulátor automaticky nabijete vložením do dokovací stanice či přes zabudovaný konektor typu USB-C (na cestách tedy můžete herní konzoli nouzově dobít přes klasickou powerbanku).

Technické parametry handheldu Nintendo Switch OLED

Recenze přenosné herní konzole Nintendo Switch OLEDNajít nejnižší cenu

Operační systém herní konzole Nintendo Switch včetně OLED modelu poskytuje jednoduché a svižné ovládáním, kde je hlavním prvkem herní knihovna s možností rychlého spouštění dostupných her. Použitý herní systém ovšem stále neposkytuje českou lokalizaci. Samotnou herní konzoli pak může sdílet také více členů jedné domácnosti, kterým v systému jednoduše vytvoříte vlastní profil. Hry pro Nintendo Switch jsou dostupné na speciálních cartridgích (Nintendo Switch Game Card), které koupíte v kamenném obchodě nebo specializovaném e-shopu či bazaru. Herní tituly jsou zároveň dostupné ke stažení v digitální distribuci přímo přes eShop Nintenda, kde se potom hry stahují a ukládají do vestavěné či rozšířené paměti (v podobě microSDHC karty).

Nejlepší hry na herní konzoli Nintendo Switch OLED

Hry na herní konzoli Nintendo Switch OLED si zahrajete v singleplayeru nebo multiplayeru a vedle herních titulů známých z ostatních herních systémů včetně PC, zde najdete i velké množství jedinečných a exkluzivních her, které si na konkurenčních herních platformách už rozhodně nezahrajete. Mezi nejzajímavější a nejvyhledávanější hry pro hybridní herní konzoli Nintendo Switch včetně modelu OLED patří Animal Crossing: New Horizons, Paper Mario: The Origami King, Doom, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mortal Kombat 11, Pokemon Sword & Shield, Luigi's Mansion 3, Diablo 3, The Witcher 3: Wild Hunt, Super Mario Maker 2, The Legend of Zelda: Link's Awakening, Donkey Kong Country: Tropical Freeze, Super Mario Odyssey, Super Smash Bros: Ultimate, Bioshock Collection, Overwatch, Metro Redux, Fortnite a mnohé další atraktivní hry, u kterých se pokaždé snadno zabavíte.


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro handheld Nintendo Switch OLED zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody herní konzole

 • knihovna kvalitních a exkluzivních her, které si na jiném zařízení nezahrajete
 • nabídka multiplatformních herních titulů známých z jiných herních systémů
 • možnost hraní na velké obrazovce TV a zároveň také i kdekoliv na cestách
 • povedený 7" OLED displej s HD rozlišením a výborným barevným podáním
 • povedené bezdrátové a odnímatelné ovladače Joy-Con s haptickou odezvou
 • polohovatelný stojánek pro hraní v tablet režimu a kvalitnější reproduktory
 • vestavěný akumulátor na 5,5 - 9 hodin hraní s možností nabíjení přes USB-C

Co vám už nemusí vyhovovat

 • herní konzole nepodporuje multimediální funkce nebo webový prohlížeč
 • uživatelé původní verze Switch nemají příliš důvodů k nákupu OLED verze
 • jinak povedené a rychlé prostředí herního systému nemá českou lokalizaci
 • ke hraní online multiplayerových her s přáteli potřebujete placenou službu
 • v případě dodatečného nákupu dalšího příslušenství nepotěší jejich cena
 • větší rozměr handheldu omezuje používání původního příslušenství (obaly)
 • oproti původnímu modelu Switch došlo k navýšení hmotnosti až na 420 g
 • po stránce výkonu nemůže konkurovat nejnovějšímu Xboxu či PlayStationu

V rámci herní platformy Nintendo Switch můžete využívat i placenou službu Nintendo Switch Online, kde vedle podpory online hraní multiplayerových her s přáteli získáte možnost zálohování herních pozic do vzdáleného cloudového úložiště a některé další exkluzivní výhody pro předplatitele. Součástí Nintendo Switch Online je ovšem také přístup do stále se rozrůstající knihovny klasických her (Virtual Console Games) ze systémů NES, SNES, N64 a Sega Genesis, kde si znovu zahrajete původní herní tituly z 80. nebo 90. let (Metroid, Donkey Kong, Gradius, Ghosts'n Goblins, Demon's Crest, Super Metroid, Earthworm Jim 2, Star Fox, Super Mario 64, Banjo-Kazooie, Yoshi’s Story, Ecco the Dolphin, Streets of Rage, Castlevania: Bloodlines, Thunder Force II a mnohé další osvědčené a stále zábavné videohry).

Aktuální cenu a dostupnost herní konzole najdete v odkazech na oblíbené e-shopy, nebo cenovém porovnávači, kde si ověříte osobní zkušenosti i recenze uživatelů, kteří si po pečlivém výběru tuto herní konzoli na hraní her v nedávné době koupili.

 • Nintendo Switch OLED porovnejte nejnižší ceny a recenze na Heureka.cz
 • Nintendo Switch OLED ověřte aktuální dostupnost v e-shopu Alza.cz
 • Nintendo Switch OLED objednejte si ve spolehlivém obchodě Smarty.cz

Nintendo Switch OLED je aktuálně nejlepší herní konzole z dostupných herních systémů řady Switch. Snadno přenosný handheld do ruky a domácí konzole na TV v jednom zařízení splňuje ideální podmínky pro většinu občasných nebo aktivních hráčů. Stávající uživatelé původní hybridní konzole Nintendo Switch mohou mít oprávněný pocit, že nový model nic zcela převratného nenabízí, ale pro nové uživatel je nejnovější OLED model téměř nutností. Největším benefitem herních konzolí řady Nintendo Switch je jejich bohatá zásoba kvalitních herních titulů včetně exkluzivních a zábavných her vytvořených pouze pro tento všestranný herní systém, které si můžete spolehlivě zahrát kdykoliv i zcela kdekoliv.


Porovnejte oblíbené herní konzole do ruky

Jednoduše srovnejte Nintendo Switch OLED s dalšími přenosnými herními konzolemi

Handheld Nintendo Switch OLED

Nintendo Switch OLED

 • Displej 7" 1280 x 720 bodů
 • Úložiště 64 GB + microSD
 • Kapacita baterie 4310 mAh
 • Rozměry 242 x 102 x 14 mm
 • Hmotnost handheldu 420 g

Handheld Nintendo Switch

Nintendo Switch

 • Displej 6,2" 1280 x 720 px
 • Úložiště 32 GB + microSD
 • Kapacita baterie 4310 mAh
 • Rozměry 230 x 102 x 14 mm
 • Hmotnost handheldu 398 g

Handheld Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch Lite

 • Displej 5,5" 1280 x 720 px
 • Úložiště 32 GB + microSD
 • Kapacita baterie 3570 mAh
 • Rozměry 208 x 91 x 14 mm
 • Hmotnost handheldu 277 g

Články zaměřené na hraní her a oblíbené herní platformy


Vyberte herní konzoli podle výrobce

Prozkoumejte seznamy vybraných herních konzolí podle nejoblíbenějších značek na trhu


Úvod   Archiv   Články   Kontakt

Copyright 2010 - Gameplac.cz