Recenze herní konzole New Nintendo 3DS XL

Recenze herní konzole New Nintendo 3DS XL

Zahrajte si na herní konzoli New Nintendo 3DS XL


Základní informace

New Nintendo 3DS XL

Kapesní herní konzole New Nintendo 3DS XLNajít nejnižší cenu

Displej: 4,8" 800 x 240 bodů
Úložiště: 4 GB microSD karta
Výdrž baterie: 3 - 7 hodin
Kapacita baterie: 1750 mAh
Rozměry: 160 x 94 x 22 mm
Hmotnost konzole: 329 g

Při hraní her na přenosné herní konzoli New Nintendo 3DS XL se doma nebo i kdekoliv na cestách rozhodně nebudete nudit, plně k dispozici si užijete rozmanitou nabídku jedinečných her, které na jiném herním systému nenajdete...

Klady

 • nabídka exkluzivních her
 • použití dvou LCD displejů
 • uzavíratelná konstrukce
 • dostatek ovládacích prvků
 • použitelná výdrž baterie

Zápory

 • nemá stereoskopický efekt
 • hraní na slunečním světle
 • automatická regulace jasu
 • slabé multimediální funkce
 • displej s nízkým rozlišením

S ohledem na stáří se toto zboží nemusí nacházet v nabídce e-shopů, prozkoumejte aktuální seznam herních konzolí Nintendo, které jsou dostupné na trhu.

Přenosná konzole New Nintendo 3DS XL vychází z modelu 3DS z roku 2011, oproti kterému vylepšuje několik důležitých vlastností. U nového handheldu se tak můžete těšit zejména na výrazně výkonnější hardwarovou výbavu pro plynulé hraní nových her, podporu pro sledování obličeje k zajištění lepšího 3D efektu při sledování her z větších úhlů, dodatečná zadní tlačítka a novou analogovou páčku C-Stick. Samozřejmostí je zpětná kompatibilita s dříve vydanými 2SD / 3DS hrami a opět můžete počítat s povedeným stereoskopickým 3D efektem pro vybrané videohry bez použití speciálních 3D brýlí. Více informací o handheldu New Nintendo 3DS XL zjistíte po přečtení celé recenze...

Proč vybrat herní konzoli New Nintendo 3DS XL

Kapesní konzole New Nintendo 3DS XL je rozkládací herní systém o velikosti 160 x 94 x 22 mm s váhou 329 gramů, kde po rozevření získáte přístup ke dvěma obrazovkám. Při hraní tak využijete nejen větší 4,88" displej s rozlišením 800 x 240 px, ale zároveň i menší 4,18" displej o rozlišení 320 x 240 px s užitečnou podporou dotykového ovládání. Mimo dvou nezávislých displejů zároveň na přenosné herní konzoli nepřehlédnete řadu základních ovládacích prvků. Přímo na těle herní konzole Nintendo najdete slot určený pro herní kartu, vestavěné stereo reproduktory, klasický 3,5 mm jack pro sluchátka, přihrádku pro přiložený stylus, napájecí konektor, zapínací tlačítko a posuvník k ovládání hlasitosti či nastavení síly 3D obrazu. V zavřeném stavu můžete handheld opravdu snadno a především bezpečně přenášet, aniž by došlo k poškrábání některého z používaných displejů.

Recenze herní konzole do ruky New Nintendo 3DS XLNajít nejnižší cenu

Herní konzole do ruky New Nintendo 3DS XL umožňuje pohodlné, ale i přesné hraní her mnoha rozmanitých herních žánrů díky přítomnosti celé řady ovládacích prvků. Kromě směrového D-Padu máte plně k dispozici sadu akčních a doplňkových tlačítek, které doplňuje analogový joystick (Circle Pad) a nový C-Stick včetně čtveřice zadních tlačítek. Většinu 2DS či 3DS her můžete zároveň ovládat na dotykovém displeji ve spodní části handheldu, který pak budete ovládat prstem či dodávaným stylusem, jenž najdete ukrytý přímo v těle handheldu. Na přenosné konzoli zároveň najdete samostatné tlačítko pro zapínání či uspání handheldu a tlačítko určené pro rychlý vstup do základního menu.

Společnost Nintendo v roce 2019 vydala nástupce herní konzole New Nintendo 3DS XL v podobě modelu Nintendo Switch Lite, který přináší celou řadu vylepšení.

Snadno přenosná herní konzole New Nintendo 3DS XL určená ke hraní doma či na cestách ve svém tenkém těle ukrývá 4jádrový procesor ARM11 MPCore na frekvenci 268 MHz s grafická jednotka DMP PICA200 o taktu 200 MHz, které doplňuje 256 MB operační paměti FCRAM a 10 MB VRAM určených pro GPU. Hardwarový výkon zajišťuje pohodlné hraní 2DS a 3DS her, a to včetně dříve vydaných herních titulů z bohaté rodiny Nintendo DS. K ukládání rozehraných her slouží dodávaná microSD kartu s kapacitou 4 GB, kterou můžete rozšířit až na maximálních 32 GB. Z pohledu bezdrátové komunikace můžete využívat technologii WiFi, infračervený port nebo NFC (pro figurky amiibo). Vestavěná dobíjecí Li-Ion baterie o kapacitě 1750 mAh umožňuje hraní po dobu 3 až 7 hodin bez nutnosti přístupu k elektrické energii.

Specialitou přenosné konzole New Nintendo 3DS XL je stereoskopický 3D efekt, který si spolehlivě užijete zcela bez použití speciálních brýlí. Můžete počítat se plynulou regulací 3D efektu podle osobních preferencí, nebo jej zcela vypnout. U vybraných videoher se tak můžete naplno ponořit do herního dění a vyzkoušet zcela nový způsob herní zábavy. Oproti staršímu hernímu handheldu nově vestavěná kamera určená pro sledování obličeje výrazně vylepšuje výsledky 3D efektu i během sledování her z větších úhlů.

Technické parametry handheldu New Nintendo 3DS XL

Recenze přenosné herní konzole New Nintendo 3DS XLNajít nejnižší cenu

Po zapnutí handheldu New Nintendo 3DS XL máte během krátké chvíle přístup do základní nabídky herního systému, kterou převážně tvoří herní knihovna. Počítat můžete s bleskovým i pohodlným ovládáním skrze dotykový displej nebo vestavěná ovládací tlačítka. Navíc v rámci herního systému můžete také využívat internetový prohlížeč a další vestavěné aplikace. Samotné videohry jsou dostupné na speciálních herních kartách (Nintendo 3DS, 2DS, DS, DSi), které zakoupíte v běžném kamenném obchodě, specializovaném e-shopu nebo bazaru. Herní tituly můžete zároveň zakoupit v digitální distribuci přes eShop Nintenda, kde se následně hry nebo aplikace stahují a ukládají na paměťovou microSD kartu.

Nejlepší hry na herní konzoli New Nintendo 3DS XL

Kapesní konzole New Nintendo 3DS XL pro hraní na cestách nabízí velmi rozsáhlou knihovnu zábavných her známých z jiných herních platforem, které doplňuje celá řada jedinečných a exkluzivních herních titulů určených výhradně pro Nintendo 2DS / 3DS. Mezi nejlepší a nejvyhledávanější videohry patří The Legend of Zelda: Majora's Mask, Xenoblade Chronicles, Streets of Rage II, Shovel Knight, Bravely Default, Super Smash Bros, Mario Golf: World Tour, Metroid: Samus Returns, Pokemon Ultra Moon, Monster Hunter Stories, The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Kirby: Planet Robobot, Animal Crossing: New Leaf, Kid Icarus: Uprising, Star Fox 64, Donkey Kong Country Returns, Resident Evil Revelations, Rune Factory 4, ale i mnohé další kvalitní 2DS / 3DS hry, u kterých se na cestách spolehlivě zabavíte.


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro handheld New Nintendo 3DS XL zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody herní konzole

 • u podporovaných 3DS her můžete při hraní využívat stereoskopický 3D efekt
 • knihovna kvalitních a exkluzivních her, které si na jiném zařízení nezahrajete
 • dostatek ovládacích prvků, které umožňují snadné, ale i pohodlné hraní her
 • díky použití dvou displejů si můžete zahrát zajímavé a originální herní tituly
 • uzavírací konstrukce, kompaktní rozměry a nízká váha pro hraní na cestách
 • kvalitně zpracovaná herní konzole na doma i na cesty s pevnou konstrukcí
 • nabídka multiplatformních herních titulů známých z jiných herních platforem
 • vestavěný akumulátor umožňuje hraní po dobu 3 - 7 hodin mimo elektřinu
 • herní konzole je zpětně kompatibilní s celou rodinou her pro Nintendo DS

Co vám už nemusí vyhovovat

 • oproti staršímu modelu je microSD karta umístěna až pod zadním krytem
 • LCD displej neumožňuje používání / hraní her na přímém slunečním světle
 • zejména náročnější uživatele už příliš neoslní nízké rozlišení obou displejů
 • jinak povedené a rychlé prostředí herního systému nemá českou lokalizaci
 • poměrně krátký stylus i průměrná kvalita vestavěných stereo reproduktorů
 • oproti konkurenci je nabídka multimediálních funkcí je poměrně omezená

Nová herní konzole do ruky New Nintendo 3DS XL je i zpětně kompatibilní s rodinou DS nebo DSi a díky tomu si můžete snadno zahrát i některou ze starších a ověřených DS her (Mario Kart DS, Grand Theft Auto: Chinatown Wars, Mario & Luigi: Bowser's Inside Story, New Super Mario Bros, Chrono Trigger, Castlevania: Dawn Of Sorrow, Castlevania: Portrait of Ruin, Kirby: Canvas Curse, Metroid Prime Hunters, Final Fantasy IV, Super Mario 64 DS...).

Z dostupné nabídky eShopu Nintenda si můžete zároveň zahrát starší a mnoha lety ověřené videohry z herních systémů jako Nintendo Entertainment System (NES), Super Nintendo Entertainment System (SNES), Game Boy, Game Boy Color, GBA nebo Sega Game Gear za pomoci online služby Virtual Console Games, kde najdete tituly jako Bionic Commando: Elite Forces, Super Castlevania, Wario Land 3, Final Fight 3, Super Metroid, Super Mario Bros. Deluxe, Mega Man X, Pokémon Gold, Castlevania Dracula X, Donkey Kong Land, Mega Man V, Demon's Crest, F-Zero, Super Ghouls'n Ghosts, Contra III, ale i další legendární herní pecky.

S ohledem na stáří herního zařízení musíte při nákupu počítat s jeho omezenou dostupností. S výjimkou specializovaných e-shopů se zaměřením na staré herní systémy můžete také při nákupu zkusit prozkoumat i nabídky online bazarů.

 • New Nintendo 3DS XL porovnejte nejnižší ceny a recenze na Heureka.cz
 • New Nintendo 3DS XL ověřte aktuální dostupnost v e-shopu Alza.cz
 • New Nintendo 3DS XL vyberte starší herní zařízení v bazaru Aukro.cz

Při hraní her na přenosné herní konzoli New Nintendo 3DS XL se doma či kdekoliv na cestách rozhodně nebudete nudit, plně k dispozici máte rozmanitou nabídku mnoha zábavných a jedinečných her, které na jiném herním systému nenajdete. Samotné hraní můžete navíc také vylepšit zajímavým stereoskopickým 3D efektem, který vás plně vtáhne do vybrané hry. Pozitivní vlastností je zpětná kompatibilita se staršími a léty ověřenými hrami ze systému DS, které dokáží i dnes spolehlivě zabavit. Základní možnosti vybraných her můžete dále rozšířit za pomoci oblíbených figurek amiibo, které mohou pro hry nabízet zajímavý bonusový obsah.


Porovnejte oblíbené herní konzole do ruky

Jednoduše srovnejte New Nintendo 3DS XL s dalšími přenosnými herními konzolemi

Handheld New Nintendo 3DS XL

New Nintendo 3DS XL

 • Displej 4,8" 800 x 240 bodů
 • Úložiště 4 GB (microSD)
 • Kapacita baterie 1750 mAh
 • Rozměry 160 x 94 x 22 mm
 • Hmotnost handheldu 329 g

Handheld New Nintendo 2DS XL

New Nintendo 2DS XL

 • Displej 4,8" 800 x 240 bodů
 • Úložiště 4 GB (microSD)
 • Kapacita baterie 1300 mAh
 • Rozměry 160 x 86 x 22 mm
 • Hmotnost handheldu 260 g

Handheld Nintendo DS Lite

Nintendo DS Lite

 • Displej 3,12" 256 x 192 px
 • Úložiště 256 KB NAND flash
 • Kapacita baterie 1000 mAh
 • Rozměry 133 x 74 x 22 mm
 • Hmotnost handheldu 218 g

Články zaměřené na hraní her a oblíbené herní platformy


Vyberte herní konzoli podle výrobce

Prozkoumejte seznamy vybraných herních konzolí podle nejoblíbenějších značek na trhu


Úvod   Archiv   Články   Kontakt

Copyright 2010 - Gameplac.cz