Recenze herní konzole New Nintendo 2DS XL

Recenze herní konzole New Nintendo 2DS XL

Zahrajte si na herní konzoli New Nintendo 2DS XL


Základní informace

New Nintendo 2DS XL

Kapesní herní konzole New Nintendo 2DS XLNajít nejnižší cenu

Displej: 4,8" 800 x 240 bodů
Úložiště: 4 GB microSD karta
Výdrž baterie: 4 - 6 hodin
Kapacita baterie: 1300 mAh
Rozměry: 160 x 86 x 22 mm
Hmotnost konzole: 260 g

Handheld New Nintendo 2DS XL je velmi povedená herní konzole na cesty s rozsáhlou knihovnou zábavných her, kde můžete také počítat s nabídkou atraktivních i exkluzivních herních titulů, které si na jiné herní platformě nezahrajete...

Klady

 • nabídka exkluzivních her
 • použití dvou LCD displejů
 • uzavíratelná konstrukce
 • dostatek ovládacích prvků
 • použitelná výdrž baterie

Zápory

 • nemá stereoskopický efekt
 • hraní na slunečním světle
 • automatická regulace jasu
 • slabé multimediální funkce
 • displej s nízkým rozlišením

S ohledem na stáří se toto zboží nemusí nacházet v nabídce e-shopů, prozkoumejte aktuální seznam herních konzolí Nintendo, které jsou dostupné na trhu.

Nový handheld New Nintendo 2DS XL přišel na herní trh jako částečně odlehčená herní konzole, která vychází z oblíbeného modelu Nintendo 3DS, se kterou je v oblasti her zcela kompatibilní (tyto hry budete hrát jen bez stereoskopického 3D efektu). Uvedené přenosné konzole do ruky mají společný základ, který vychází z dříve uvedeného handheldu Nintendo DS. Pro pohodlné hraní doma nebo kdekoliv na cestách jste vybaveni jedním klasickým LCD a druhým dotykovým displejem, dostatečným počtem ovládacích prvků a vestavěnou dobíjecí baterií, která spolehlivě postačí na 4 - 6 hodin hraní podle HW náročnosti vybraného herního titulu. Více informací o handheldu New Nintendo 2DS XL zjistíte po přečtení celé recenze...

Proč vybrat herní konzoli New Nintendo 2DS XL

Ve složeném stavu má kapesní konzole rozměry 160 x 86 x 22 mm a umožňuje tak poměrně snadné přenášení přímo ve větší kapse nebo batohu. Po otevření herního zařízení máte k dispozici dva herní displeje (horní 4,8 palcový o rozlišení 800 x 240 pixelů a dolní 4,1" dotykový s rozlišením 320 × 240 bodů) s jasným a živým podáním, které dostupné hry běžně využívají. Kromě ovládacích prvků najdete na těle přenosné konzole slot pro herní a paměťovou microSD kartu (pod plastovými dvířky), vestavěné stereo reproduktory, 3,5 mm audio konektor pro sluchátka, přihrádku pro přiložený stylus, napájecí konektor a tlačítko k ovládání hlasitosti. Herní konzole do ruky určená ke hraní na cestách je dostupná v několika barevných variacích (černá, bílá, červená, žlutá...).

Recenze herní konzole do ruky New Nintendo 2DS XLNajít nejnižší cenu

Herní konzole do ruky New Nintendo 2DS XL má už v základní výbavě dva analogové joysticky Circle Pad a C-Stick, které doplňuje i čtyřsměrný ovladač a akční tlačítka. Při hraní můžete zároveň používat i sadu zadních tlačítek a pohybové ovládání, které zajišťují vestavěné gyroskopické senzory. Přenosná herní konzole do ruky je dále vybavena tlačítkem pro zapínání / uspání a samostatnými tlačítky určenými pro vstup do menu nebo další herní nastavení. Většinu her pro New Nintendo 2DS XL můžete běžně využívat dotykový displej ve spodní části handheldu, který lze ovládat prstem nebo dodávaným stylusem (stylus pak můžete jednoduše ukrýt přímo do těla herní konzole).

Společnost Nintendo v roce 2019 vydala nástupce herní konzole New Nintendo 2DS XL v podobě modelu Nintendo Switch Lite, který přináší celou řadu vylepšení.

Po HW stránce je kapesní konzole na hraní her New Nintendo 2DS XL vybavena čtyřjádrovým procesorem ARM11 na frekvenci 268 MHz, který doplňuje grafická jednotka DMP PICA200 s frekvencí 200 MHz a operační paměť rozdělená pro systém (256 MB FCRAM) nebo GPU (10 MB VRAM). Dostupný HW výkon spolehlivě postačí pro všechny 2DS nebo 3DS hry, a to včetně dříve vydaných herních titulů z bohaté rodiny DS. Pro ukládání herních pozic nebo stažených her využijete úložiště v podobě dodávané microSD karty s kapacitou 4 GB, kterou můžete rozšířit až do velikosti 32 GB. Komunikaci umožňuje bezdrátová technologie WiFi, infračervený port a NFC (pro figurky amiibo). Energii na cesty handheldu zajišťuje vestavěný li-ion akumulátor s kapacitou 1300 mAh, který snadno nabijete přes dodávaný síťový napáječ.

Technické parametry handheldu New Nintendo 2DS XL

Recenze přenosné herní konzole New Nintendo 2DS XLNajít nejnižší cenu

Po zapnutí herní konzole Nintendo New 2DS XL vás během chvíle přivítá základní nabídka herního systému, kterou z větší části tvoří herní knihovna. Počítat můžete s velmi rychlým a pohodlným ovládáním skrze dotykový LCD displej nebo vestavěná ovládací tlačítka. V rámci herního systému můžete využívat internetový prohlížeč a další zajímavé aplikace. Hry jsou dostupné na speciálních herních kartách (Nintendo 3DS, 2DS, DS, DSi), které zakoupíte v běžném kamenném obchodě, specializovaném e-shopu nebo bazaru. Herní tituly můžete zároveň zakoupit v digitální distribuci přes eShop Nintenda, kde se hry nebo aplikace následně stahují a zároveň i ukládají do rozšířitelného úložiště (v podobě microSD karty).

Nejlepší hry na herní konzoli New Nintendo 2DS XL

Herní konzole do ruky New Nintendo 2DS XL má v nabídce opravdu velkou porci zábavných her známých z jiných herních systému, které doplňuje rozsáhlá knihovna jedinečných a exkluzivních herních titulů určených pouze pro Nintendo 2DS / 3DS. Mezi nejzajímavější a nejvyhledávanější hry pro kapesní konzoli New Nintendo 2DS XL patří Super Mario Maker, Metroid Samus Returns, The Legend of Zelda: A Link Between Worlds, Mario Kart 7, Pokemon Sun & Moon, Animal Crossing: New Leaf, Yoshis New Island, Super Smash Bros, Super Mario 3D Land, Luigis Mansion 2, The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Resident Evil: Revelations, Donkey Kong Country Returns, Monster Hunter 4: Ultimate, Xenoblade Chronicles 3D, Tom Clancys Splinter Cell, Rayman, Super Street Fighter, Steamworld Dig a další 2DS / 3DS hry, u kterých se spolehlivě zabavíte nejen doma, ale i na cestách.


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro handheld New Nintendo 2DS XL zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody herní konzole

 • knihovna kvalitních a exkluzivních her, které si na jiném zařízení nezahrajete
 • díky použití dvou displejů si můžete zahrát zajímavé a originální herní tituly
 • dostatek ovládacích prvků, které umožňují snadné, ale i pohodlné hraní her
 • uzavírací konstrukce, kompaktní rozměry a nízká váha pro hraní na cestách
 • nabídka multiplatformních herních titulů známých z jiných herních platforem
 • kvalitně zpracovaná herní konzole na doma i na cesty s pevnou konstrukcí
 • vestavěný akumulátor umožňuje hraní po dobu 4 - 6 hodin mimo elektřinu
 • herní konzole je zpětně kompatibilní s celou rodinou her pro Nintendo DS

Co vám už nemusí vyhovovat

 • oproti původnímu Nintendo 3DS nelze používat stereoskopický 3D efekt
 • LCD displej neumožňuje používání / hraní her na přímém slunečním světle
 • jinak povedené a rychlé prostředí herního systému nemá českou lokalizaci
 • pro pohodlné hraní venku handheld nenabízí automatickou regulaci jasu
 • zejména náročnější uživatele už příliš neoslní nízké rozlišení obou displejů
 • oproti konkurenci je nabídka multimediálních funkcí je poměrně omezená
 • poměrně krátký stylus i průměrná kvalita vestavěných stereo reproduktorů

Přenosná konzole je zároveň zpětně kompatibilní s rodinou DS nebo DSi a díky tomu si můžete jednoduše zahrát některou ze starších a ověřených DS her (Castlevania: Dawn Of Sorrow, Mario Kart DS, Pokemon Black & White, Super Mario 64 DS, Chrono Trigger, Grand Theft Auto: Chinatown Wars, The Legend of Zelda: Phantom Hourglass, Final Fantasy IV, New Super Mario Bros a další). Z nabídky eShopu Nintenda si můžete vybrat i starší a mnoha lety osvědčené hry z herních systémů Nintendo Entertainment System (NES), Super Nintendo Entertainment System (SNES), Game Boy, Game Boy Color, GameBoy Advance či Sega Game Gear přes službu Virtual Console Games, se kterou si můžete zahrát Super Castlevania, Wario Land 3, Final Fight 3, Bionic Commando: Elite Forces, Super Metroid, Super Mario Bros. Deluxe, Mega Man X, Pokémon Gold, Donkey Kong Land, Super Ghouls'n Ghosts, Mega Man V, F-Zero, Castlevania Dracula X, Contra a další herní pecky z 90. let minulého století.

S ohledem na stáří herního zařízení musíte při nákupu počítat s jeho omezenou dostupností. S výjimkou specializovaných e-shopů se zaměřením na staré herní systémy můžete také při nákupu zkusit prozkoumat i nabídky online bazarů.

 • New Nintendo 2DS XL porovnejte nejnižší ceny a recenze na Heureka.cz
 • New Nintendo 2DS XL ověřte aktuální dostupnost v e-shopu Alza.cz
 • New Nintendo 2DS XL vyberte starší herní zařízení v bazaru Aukro.cz

Nový handheld New Nintendo 2DS XL je povedená herní konzole na cesty s bohatou knihovnou zábavných her, kde můžete také počítat s řadou exkluzivních herních titulů, které si na konkurenční herní platformě už nikdy nezahrajete. Pokud nepotřebujete využívat stereoskopický 3D efekt dostupný na modelu 3DS, potom si na herní konzoli do ruky New Nintendo 2DS XL spolehlivě zahrajete všechny dostupné herní tituly. Uzavírací konstrukce kapesní konzole výrazně usnadňuje přenášení i používání kdekoliv na cestách. Podobně jako u předchozích přenosných konzolí z rodiny Nintendo 3DS můžete u vybraných herních titulů počítat s podporou oblíbených figurek amiibo.


Porovnejte oblíbené herní konzole do ruky

Jednoduše srovnejte New Nintendo 2DS XL s dalšími přenosnými herními konzolemi

Handheld New Nintendo 2DS XL

New Nintendo 2DS XL

 • Displej 4,8" 800 x 240 bodů
 • Úložiště 4 GB (microSD)
 • Kapacita baterie 1300 mAh
 • Rozměry 160 x 86 x 22 mm
 • Hmotnost handheldu 260 g

Handheld Nintendo Switch Lite

Nintendo Switch Lite

 • Displej 5,5" 1280 x 720 px
 • Úložiště 32 GB + microSD
 • Kapacita baterie 3570 mAh
 • Rozměry 208 x 91 x 14 mm
 • Hmotnost handheldu 277 g

Handheld New Nintendo 3DS XL

New Nintendo 3DS XL

 • Displej 4,8" 800 x 240 bodů
 • Úložiště 4 GB (microSD)
 • Kapacita baterie 1750 mAh
 • Rozměry 160 x 94 x 22 mm
 • Hmotnost handheldu 329 g

Články zaměřené na hraní her a oblíbené herní platformy


Vyberte herní konzoli podle výrobce

Prozkoumejte seznamy vybraných herních konzolí podle nejoblíbenějších značek na trhu


Úvod   Archiv   Články   Kontakt

Copyright 2010 - Gameplac.cz