Recenze herní konzole Sony PS5 Digital Edition

Recenze herní konzole Sony PS5 Digital Edition

Zahrajte si na herní konzoli Sony PS5 Digital Edition


Základní informace

Sony PS5 Digital Edition

Domácí herní konzole Sony PS5 Digital EditionNajít nejnižší cenu

Rozlišení: maximálně 4K UHD
Úložiště: 825 GB NVMe SSD
Hry: Pouze v digitální distribuci
Ovládání: bezdrátový gamepad
Internet: podpora LAN, WiFi
Výrobce: 2020 - 2023 Sony

Jestliže se dokážete zcela obejít bez PS5 her na fyzických discích, potom můžete využít možnosti cenově dostupné herní konzole PlayStation 5 Digital Edition bez optické mechaniky, která využívá digitální distribuci her na PS Store...

Klady

 • zastoupení exkluzivních her
 • hraní až ve 4K UHD rozlišení
 • rychlý start systému a her
 • fantastická haptická odezva
 • PS Plus nabízí i hry zdarma

Zápory

 • po čase mala kapacita SSD
 • výdrž akumulátoru gamepadu
 • nemá 4K Blu-Ray mechaniku
 • omezená zpětná kompatibilita
 • výrazně robustní konstrukce

Nejnovější herní konzole Sony PlayStation 5 se na pulty obchodů postupně dostává nejen v klasické variantě, ale zároveň ji můžete zakoupit v mírně upravené verzi PS5 Digital Edition. Od plnohodnotného modelu PlayStation 5 se cenově dostupnější herní konzole PS5 Digital Edition odlišuje zejména absencí optické Blu-Ray mechaniky, bez které nemůžete hrát hry umístěné na fyzických médiích nebo přehrávat 4K UHD Blu-Ray filmy. Přístup k bohaté knihovně her tak výhradně zajišťuje digitální distribuce přes online servery PlayStation Store, kde naleznete všechny důležité PS4 / PS5 hry, které si po zakoupení stáhnete na rychlé SSD úložiště. Více informací o herní konzoli Sony PS5 Digital Edition zjistíte po přečtení recenze...

Proč vybrat herní konzoli Sony PS5 Digital Edition

Next-gen herní konzole Sony PS5 Digital Edition nabízí podobný design jako klasický model PlayStation 5, ale protože už není vybavena Blu-Ray mechanikou, tak může nabídnout i více ladnější křivky a symetrické linie. Ovšem stále musíte počítat s velmi robustní konstrukcí o rozměru 390 x 92 x 260 mm, která při umístění u televizoru vyžaduje dostatek volného prostoru. Z přední části herní konzole přímo na černém bloku najdete okamžitě dostupné zapínací tlačítko a dvojici USB konektorů. Na zadní části máte k dispozici standardní nabídku základních konektorů, kde nechybí HDMI, LAN a klasické USB rozhraní. V rámci bezdrátové komunikace herní konzole nabízí WiFi a Bluetooth 5.

Recenze herní konzole na TV Sony PS5 Digital EditionNajít nejnižší cenu

Součástí základního balení herní konzole Sony PS5 Digital Edition je povedený bezdrátový ovladač DualSense s povedenou ergonomií, který částečně vychází z oblíbeného DualShocku. Na herním ovladači najdete klasické analogové páčky, čtyřsměrný ovládací kříž, akční tlačítka, zadní triggery a užitečnou dotykovou plochu. Největší předností ovladače Sony DualSense je hmatová odezva, kde mimo pokročilých vibrací gamepad zároveň reaguje i rozdílným odporem zadních triggerů přesně podle dění ve hře. Haptická odezva vás dokáže okamžitě vtáhnout do hry a celkově tak prohloubí herní zážitek. Bezdrátový ovladač má i zabudovaný reproduktor, mikrofon a 3,5 mm audio konektor pro připojení headsetu či sluchátek. Napájení zajišťuje interní akumulátor, který jednoduše nabijete po připojení USB kabelu k herní konzoli PS5 Digital Edition.

Výkonná herní konzole Sony PS5 Digital Edition využívá osmijádrový CPU AMD Ryzen 2 o maximální frekvenci 3,5 GHz s grafickým jádrem AMD RDNA 2 s taktem 2,2 GHz, které doplňuje 16 GB opravdu rychlé operační paměti typu GDDR6. Po hardwarové stránce tedy poskytuje stejné možnosti jako klasická verze PlayStation 5. Při hraní si tak užijete nejnovější hry s podporou vysokého 4K rozlišení s detailním nastavením i plynulým frameratem, který může dosahovat až 120 snímků za sekundu. Samozřejmostí je také podpora HDR pro výrazně lepší zobrazení detailů ve světlých i tmavých částech obrazu včetně moderního Ray Tracingu k výpočtu náročných odrazů. Vnitřní úložiště zajišťuje ultrarychlé NVMe SSD o kapacitě 825 GB o rychlosti až 5,5 GB/s, které značně zkracuje načítání nebo spouštění her. Protože z celkové kapacity SSD zabírá velkou část herní systém, tak máte k dispozici jen 664 GB volného místa. Naštěstí lze využít volný slot a do PS5 Digital Edition namontovat dodatečný M.2 disk s rozhraním PCIe 4.0 vybavený pasivním chladičem pro navýšení celkové kapacity.

Technické parametry konzole Sony PS5 Digital Edition

Recenze herní konzole k televizi Sony PS5 Digital EditionNajít nejnižší cenu

Domácí konzole Sony PS5 Digital Edition využívá moderní operační systém s jednoduchým a uživatelsky přívětivým rozhraním, které zajišťuje svižnou odezvu i českou lokalizaci. V základní nabídce najdete nejen naposledy spuštěné hry nebo aplikace, mezi kterými lze velmi snadno přepínat, ale i rychlý přístup k vaší herní knihovně. Z nabízených aplikací lze využít YouTube, Twitch, Netflix, Spotify a některé další oblíbené online služby. Protože Sony PS5 Digital Edition nemá Blu-Ray mechaniku, tak všechny hry stáhnete v digitální distribuci přes PlayStation Store, odkud se následně herní tituly včetně případných DLC ukládají na SSD úložiště.

Nejlepší hry na herní konzoli PS5 Digital Edition

Na herní konzoli Sony PS5 Digital Edition si zahrajete rozsáhlou nabídku her v singleplayeru či multiplayeru. Vedle multiplatformních titulů známých z konkurenčních platforem včetně PC, si zde užijete řadu exkluzivních her určených výhradně pro systém PS5. Mezi nejzajímavější a nejvyhledávanější hry pro herní konzoli PS5 Digital Edition se řadí NHL 22, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Horizon Zero Dawn 2: Forbidden West, Gran Turismo 7, Assassin's Creed Valhalla, Elden Ring, Devil May Cry 5, NHL 21, Cyberpunk 2077, Ghost of Tsushima, Farming Simulator 22, Godfall, Tony Hawks Pro Skater, FIFA 22, Ratchet and Clank: Rift Apart, Demon's Souls, Uncharted: Legacy of Thieves, Star Wars: Jedi Fallen Order, Dying Light 2: Stay Human, Call of Duty: Vanguard, Mortal Kombat 11, Far Cry 6, Death Stranding, Battlefield 2042 a řadu dalších konzolových her. Díky zpětné kompatibilitě si navíc zahrajete i nejlepší hry z PS4, které si nyní užijete s výrazně plynulejší snímkovou frekvencí.


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro Sony PS5 Digital Edition zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody herní konzole

 • domácí konzole s vysokým HW výkonem pro hraní až v atraktivní 4K kvalitě
 • bohatá knihovna mnoha oblíbených a exkluzivních PS4 / PS5 herních titulů
 • povedený bezdrátový gamepad s haptickou odezvou nabízí špičkový zážitek
 • přítomnost ultrarychlého SSD poskytuje rychlé spuštění her i načítání pozic
 • nabídka multiplatformních herních titulů známých z jiných herních systémů
 • oproti předchozím generacím nabízí PS5 výrazně účinnější a tišší chlazení
 • skrze bezdrátová sluchátka Sony Pulse si užijete prostorové 3D ozvučení
 • členství služby PlayStation Plus zajišťuje i přístup k vybraným hrám zdarma

Co vám už nemusí vyhovovat

 • hry z digitální distribuce nelze vyměnit s kamarádem ani prodat v bazaru
 • při hraní musíte počítat s poměrně rychlým vybíjením baterie u ovladače
 • ke hraní online multiplayerových her s přáteli potřebujete placenou službu
 • po čase může začít omezovat výrazně mala kapacita jinak špičkového SSD
 • futuristický tvar nebo robustní konstrukce může řadu uživatelů odrazovat
 • zpětná kompatibilita s PS3 nebo i se staršími systémy Sony je za poplatek
 • nemá podporu pro 3D zvuk Dolby Atmos k propojení s domácím kinem
 • pro zajištění dobrého chlazení herní konzole vyžaduje dostatečný prostor

V případě herní platformy Sony PS5 Digital Edition lze využívat placenou službu PlayStation Plus Essential, kde v rámci předplatného získáte možnost online hraní multiplayerových her s přáteli a některé další výhody (exkluzivní slevy, hry zdarma...). Pokud ovšem nechcete příliš utrácet za nové hry, potom můžete využít možnosti služby PS Plus Extra, se kterou navíc získáte také volný přístup k mnoha PlayStation herním titulům (katalog obsahuje až 400 PS4 / PS5 her), a to včetně nejnovějších AAA her po dobu předplatného. Jestliže chcete pravidelně hrát i herní tituly ze starší generace herních systémů Sony (PS1, PS2, PS3 či PSP), potom využijte kompletní předplatné PlayStation Plus Premium, které pokrývá více než 700 herních titulů zdarma ke stažení.

Aktuální cenu a dostupnost herní konzole najdete v odkazech na oblíbené e-shopy, nebo cenovém porovnávači, kde si ověříte osobní zkušenosti i recenze uživatelů, kteří si po pečlivém výběru tuto herní konzoli na hraní her v nedávné době koupili.

 • Sony PS5 Digital Edition porovnejte nejnižší ceny a recenze na Heureka.cz
 • Sony PS5 Digital Edition ověřte aktuální dostupnost v e-shopu Alza.cz
 • Sony PS5 Digital Edition objednejte si ve spolehlivém obchodě Smarty.cz

Jestliže se dokážete zcela obejít bez PS5 her na fyzických nosičích a nepatříte mezi sběratele speciálních nebo i limitovaných herních edic, potom můžete využít cenově dostupnou herní konzoli Sony PS5 Digital Edition bez optické mechaniky. Herní konzole umožňuje přístup k bohaté nabídce starších nebo nejnovějších her ze serveru Sony, které si můžete zahrát až v atraktivním 4K rozlišení s vysokou mírou detailu. Nicméně s ohledem na omezenou kapacitu NVMe SSD úložiště budete muset časem navýšit jeho kapacitu dodatečným SSD M.2 diskem přes rozšiřující slot. Mezi další zajímavé příslušenství patří nová sluchátka PlayStation 5 Pulse 3D Wireless Headset poskytující jedinečný prostorový zvuk, který potom v kombinaci haptické odezvy bezdrátového gamepadu DualSense zcela vtáhne do hry. Možnosti digitální herní konzole PS5 Digital Edition můžete rozšířit předplacenou službou PlayStation Plus Extra nebo Premium, která nabízí pravidelný přísun stále nových her za zlomek jejich ceny.

Možnosti výkonné herní konzole Sony PlayStation 5 můžete dále rozšířit za pomoci náhlavní soupravy PS VR2, která vás díky speciálním brýlím pro virtuální realitu s kvalitním OLED HDR panelem a bezdrátovými ovladači PlayStation Sense jednoduše vtáhne až přímo doprostřed herního dění, kde můžete svůj oblíbený herní svět prozkoumat ze zcela jiné perspektivy. K videoherní konzoli Sony PlayStation PS5 můžete bezdrátově připojit i speciálně navržený WiFi gamepad PlayStation Portal vybavený vlastním displejem o Full HD rozlišení 1080p, se kterým můžete spolehlivě nahradit obrazovku televizoru v obývacím pokoji a hrát z postele, nebo jakéhokoliv jiného oblíbeného místa ve vašem bytě.


Porovnejte oblíbené herní konzole na TV

Jednoduše srovnejte Sony PS5 Digital Edition s dalšími domácími herními konzolemi

Herní konzole Sony PS5 Digital Edition

Sony PS5 Digital Edition

 • Podpora rozlišení 4K UHD
 • Úložiště 825 GB NVMe SSD
 • Hry jen v digitální distribuci
 • Bezdrátový herní gamepad
 • Internet pomocí LAN, WiFi

Herní konzole Sony PlayStation 5

Sony PlayStation 5

 • Podpora rozlišení 4K UHD
 • Úložiště 825 GB NVMe SSD
 • Blu-Ray, digitální distribuce
 • Bezdrátový herní gamepad
 • Internet pomocí LAN, WiFi

Herní konzole Sony PlayStation 5 Slim

Sony PlayStation 5 Slim

 • Podpora rozlišení 4K UHD
 • Úložiště 1 TB NVMe SSD
 • Blu-Ray, digitální distribuce
 • Bezdrátový herní gamepad
 • Internet pomocí LAN, WiFi

Články zaměřené na hraní her a oblíbené herní platformy


Vyberte herní konzoli podle výrobce

Prozkoumejte seznamy vybraných herních konzolí podle nejoblíbenějších značek na trhu


Úvod   Archiv   Články   Kontakt

Copyright 2010 - Gameplac.cz