Recenze herní konzole Sony PlayStation 5

Recenze herní konzole Sony PlayStation 5

Zahrajte si na herní konzoli Sony PlayStation 5


Základní informace

Sony PlayStation 5

Domácí herní konzole Sony PlayStation 5Najít nejnižší cenu

Rozlišení: maximálně 4K UHD
Úložiště: 825 GB NVMe SSD
Hry: Blu-Ray, digitální distribuce
Ovládání: bezdrátový gamepad
Internet: podpora LAN, WiFi
Výrobce: 2020 - 2023 Sony

Nová generace herní konzole Sony PS5 nabízí to nejlepší na herním trhu, po HW stránce se spolehlivě vyrovná výkonným herním počítačům za zlomek jejich ceny. Zahrajte si velkou knihovnu zábavných her v maximální grafice...

Klady

 • zastoupení exkluzivních her
 • hraní až ve 4K UHD rozlišení
 • rychlý start systému a her
 • fantastická haptická odezva
 • PS Plus nabízí i hry zdarma

Zápory

 • po čase mala kapacita SSD
 • výdrž akumulátoru gamepadu
 • výrazně robustní konstrukce
 • omezená zpětná kompatibilita
 • poměrně drahé příslušenství

S každou generací PlayStation přichází společnost Sony s celou řadou novinek i vylepšení, a to včetně navýšení HW výkonu pro zdokonalení herního zážitku a nová herní konzole Sony PS5 tomu samozřejmě není žádnou výjimkou. Díky bohaté výbavě si tak dokonalý herní zážitek vychutnáte na velké obrazovce 4K televizoru, kde si zahrajete nejnovější, ale i nejnáročnější AAA hry s plynulým frameratem až 120 snímků za sekundu včetně opravdu pokročilých detailů, HDR nebo Ray Tracingu. Když k tomu přidáte také zcela nový bezdrátový ovladač DualSense s vynikající haptickou odezvou, potom jste plně připraveni na maximální herní zážitek, který vás naplno vtáhne do děje hry. Více informací o nejnovější herní konzoli Sony PlayStation 5 zjistíte po přečtení celé recenze...

Proč vybrat herní konzoli Sony PlayStation 5

Po vybalení herní konzole Sony PlayStation 5 z krabice vás jistě ohromí robustní futuristické tělo o rozměrech 390 x 104 x 260 mm, které můžete díky přibalenému stojánku hned vedle televizoru umístit nejen na výšku, ale také naležato. Nadčasový vzhled s výraznými bílými bočnicemi přitahuje pozornost a nemusí tedy vyhovovat konzervativním uživatelům. Na přední lesklé černé části najdete zapínací tlačítko a dvojici USB konektorů, které na matném bílém boku doplňuje otvor Blu-Ray mechaniky. V zadní části herní konzole PS5 pak naleznete základní konektorovou výbavu v podobě HDMI, LAN a USB. Z bezdrátových technologií máte k dispozici WiFi a Bluetooth 5.

Recenze herní konzole na TV Sony PlayStation 5Najít nejnižší cenu

Next-gen herní konzole Sony PS5 je nově vybavena špičkovým bezdrátovým ovladačem DualSense s velmi povedenou ergonomií, který částečně vychází z původního DualShocku. Počítat tedy můžete s klasickým rozložením důležitých ovládacích prvků (analogové páčky, čtyřsměrný ovládací kříž, běžná i akční tlačítka, zadní triggery, dotyková plocha...). Nicméně tou nejdůležitější změnou je hmatová odezva, kdy kromě pokročilých vibrací gamepad reaguje i adaptivním odporem zadních triggerů podle dění ve hře. Haptická odezva vás tak okamžitě vtáhne do hry a prohloubí celkový herní zážitek. Samotný ovladač je vybaven reproduktorem a 3,5 mm audio konektorem pro zapojení headsetu či běžných sluchátek. O napájení se stará vestavěná baterie, kterou dobijete připojením USB kabelu k herní konzoli.

Pod kapotou televizní konzole Sony PlayStation 5 se ukrývá výkonný hardware, který spolehlivě rozeběhne nejnovější hry i ve vysokém rozlišení s detailním nastavením a plynulým frameratem. Samotný HW výkon zajišťuje osmijádrový procesor AMD Ryzen 2 s maximální frekvencí 3,5 GHz, který doplňuje grafické jádro AMD RDNA 2 o taktu 2,2 GHz a dostatečných 16 GB velmi rychlé operační paměti typu GDDR6. Samozřejmostí je hardwarová podpora Ray Tracingu k zajištění náročných odrazů a technologie HDR, která poskytuje lepší zobrazení detailů ve světlých i tmavých částech obrazu. Vnitřní úložiště zaujme zejména díky ultrarychlému NVMe SSD s kapacitou 825 GB o rychlosti až 5,5 GB/s, který opravdu velmi výrazně zkracuje veškerá načítání i spouštění her. S ohledem na omezenou volnou kapacitu 664 GB (zbytek na SSD zabírá systém a aplikace) můžete díky volnému slotu v PS5 i časem navýšit prostor přes dodatečný M.2 disk s rozhraním PCIe 4.0 vybavený pasivním chladičem.

Technické parametry herní konzole Sony PlayStation 5

Recenze herní konzole k televizi Sony PlayStation 5Najít nejnižší cenu

Domácí konzole Sony PS5 využívá moderní herní systém s jednoduchým a zároveň přívětivým uživatelským rozhraním s českou lokalizací, které poskytuje svižnou odezvu. Hned v základní nabídce nechybí přístup do herní knihovny, ale i naposledy spuštěné hry nebo aplikace, mezi kterými můžete rychle přepínat. Z dostupných aplikací využijete YouTube, Twitch, Netflix, Spotify či přehrávač 4K UHD Blu-Ray filmů. Hry pro Sony PlayStation 5 jsou dostupné na Blu-Ray discích, které zakoupíte v běžném kamenném obchodě, specializovaném e-shopu či bazaru. Herní tituly můžete zároveň snadno koupit v digitální distribuci přes PlayStation Store, kde se následně všechny stažené hry ukládají na SSD úložiště.

Nejlepší hry na herní konzoli PlayStation 5

Na herní konzoli Sony PlayStation 5 si užijete rozsáhlou nabídku her v singleplayeru nebo multiplayeru a vedle řady známých herních titulů z konkurenčních herních platforem včetně PC, zde najdete i řadu exkluzivních her určených výhradně pro herní systém PS5. Mezi nejzajímavější a nejvyhledávanější hry pro herní konzoli PlayStation 5 patří Returnal, Horizon Forbidden West, Hitman 3, Ghost of Tsushima, Marvel's Guardians of the Galaxy, Elden Ring, Final Fantasy 7 Remake, Deathloop, Sifu, Demon's Souls, Control Ultimate Edition, Resident Evil Village, Gran Turismo 7, Ratchet and Clank Rift Apart, Spider-Man: Miles Morales, Kena: Bridge of Spirits, Sackboy: A Big Adventure, FIFA 22, Death's Door, Assassin's Creed Valhalla, Grand Theft Auto V, ale i řadu dalších konzolových her, u kterých se vždy spolehlivě zabavíte. Díky zpětné kompatibilitě můžete navíc hrát i všechny oblíbené hry z PS4, které si nyní vychutnáte s výrazně plynulejší snímkovou frekvencí.


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro Sony PlayStation 5 zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody herní konzole

 • domácí konzole s vysokým HW výkonem pro hraní až v atraktivní 4K kvalitě
 • bohatá knihovna mnoha oblíbených a exkluzivních PS4 / PS5 herních titulů
 • povedený bezdrátový gamepad s haptickou odezvou nabízí špičkový zážitek
 • přítomnost ultrarychlého SSD poskytuje rychlé spuštění her i načítání pozic
 • nabídka multiplatformních herních titulů známých z jiných herních systémů
 • oproti předchozím generacím nabízí PS5 výrazně účinnější a tišší chlazení
 • přes televizní konzoli PS5 můžete přehrávat oblíbené 4K UHD Blu-Ray filmy
 • skrze bezdrátová sluchátka Sony Pulse si užijete prostorové 3D ozvučení
 • členství služby PlayStation Plus zajišťuje i přístup k vybraným hrám zdarma

Co vám už nemusí vyhovovat

 • zpětná kompatibilita s PS3 nebo i se staršími systémy Sony je za poplatek
 • při hraní musíte počítat s poměrně rychlým vybíjením baterie u ovladače
 • ke hraní online multiplayerových her s přáteli potřebujete placenou službu
 • futuristický tvar nebo robustní konstrukce může řadu uživatelů odrazovat
 • po čase může začít omezovat výrazně mala kapacita jinak špičkového SSD
 • nemá podporu pro 3D zvuk Dolby Atmos k propojení s domácím kinem
 • pro zajištění dobrého chlazení herní konzole vyžaduje dostatečný prostor

V případě herní platformy Sony PlayStation 5 můžete využívat i placenou službu PlayStation Plus Essential, kde v rámci předplatného získáte možnost online hraní multiplayerových her s přáteli a některé další výhody (exkluzivní slevy, hry zdarma...). Pokud ovšem nechcete příliš utrácet za nové hry, potom můžete využít možnosti služby PS Plus Extra, se kterou navíc získáte i volný přístup k mnoha PlayStation titulům (katalog obsahuje až 400 PS4 / PS5 her), a to včetně nejnovějších AAA her po dobu předplatného. Jestliže chcete pravidelně hrát i herní tituly ze starší generace herních systémů Sony (PS1, PS2, PS3 nebo PSP), potom využijte kompletní předplatné PlayStation Plus Premium, které pokrývá více než 700 herních titulů ke stažení. Členství PS Plus lze zakoupit na dobu 1, 3 nebo na výhodnějších 12 měsíců.

Aktuální cenu a dostupnost herní konzole najdete v odkazech na oblíbené e-shopy, nebo cenovém porovnávači, kde si ověříte osobní zkušenosti i recenze uživatelů, kteří si po pečlivém výběru tuto herní konzoli na hraní her v nedávné době koupili.

 • Sony PlayStation 5 porovnejte nejnižší ceny a recenze na Heureka.cz
 • Sony PlayStation 5 ověřte aktuální dostupnost v e-shopu Alza.cz
 • Sony PlayStation 5 objednejte si ve spolehlivém obchodě Smarty.cz

Nová generace herní konzole Sony PS5 nabízí to nejlepší na herním trhu a po HW stránce se spolehlivě vyrovná i výkonným herním počítačům, a to za zlomek jejich ceny. Pokud si chcete bezproblémově užít obrovskou knihovnu zábavných her v maximální grafice na velké obrazovce moderního televizoru, potom nemáte příliš jiných možností, než využít schopnosti nejnovějšího herního systému PlayStation 5. Z dostupné nabídky volitelného příslušenství pak stojí za zmínku hlavně sluchátka PlayStation 5 Pulse 3D Wireless Headset zajišťující jedinečný prostorový 3D zvuk, který vás v kombinaci možností herního ovladače DualSense zcela vtáhne do každé hry. Takto vybavená herní konzole PS5 ve spojení s předplacenou službou PlayStation Plus Extra či Premium přináší i pravidelný přísun nových her, u kterých se můžete spolehlivě odreagovat a královsky bavit jednoduše sami, nebo ve společnosti dalších přátel.

Možnosti výkonné herní konzole Sony PlayStation 5 můžete dále rozšířit za pomoci náhlavní soupravy PS VR2, která vás díky speciálním brýlím pro virtuální realitu s kvalitním OLED HDR panelem a bezdrátovými ovladači PlayStation Sense jednoduše vtáhne až přímo doprostřed herního dění, kde můžete svůj oblíbený herní svět prozkoumat ze zcela jiné perspektivy. K videoherní konzoli Sony PlayStation PS5 můžete bezdrátově připojit i speciálně navržený WiFi gamepad PlayStation Portal vybavený vlastním displejem o Full HD rozlišení 1080p, se kterým můžete spolehlivě nahradit obrazovku televizoru v obývacím pokoji a hrát z postele, nebo jakéhokoliv jiného oblíbeného místa ve vašem bytě.


Porovnejte oblíbené herní konzole na TV

Jednoduše srovnejte Sony PlayStation 5 s dalšími domácími herními konzolemi

Herní konzole Sony PlayStation 5

Sony PlayStation 5

 • Podpora rozlišení 4K UHD
 • Úložiště 825 GB NVMe SSD
 • Blu-Ray, digitální distribuce
 • Bezdrátový herní gamepad
 • Internet pomocí LAN, WiFi

Herní konzole Sony PS5 Digital Edition

Sony PS5 Digital Edition

 • Podpora rozlišení 4K UHD
 • Úložiště 825 GB NVMe SSD
 • Hry jen v digitální distribuci
 • Bezdrátový herní gamepad
 • Internet pomocí LAN, WiFi

Herní konzole Sony PlayStation 5 Slim

Sony PlayStation 5 Slim

 • Podpora rozlišení 4K UHD
 • Úložiště 1 TB NVMe SSD
 • Blu-Ray, digitální distribuce
 • Bezdrátový herní gamepad
 • Internet pomocí LAN, WiFi

Články zaměřené na hraní her a oblíbené herní platformy


Vyberte herní konzoli podle výrobce

Prozkoumejte seznamy vybraných herních konzolí podle nejoblíbenějších značek na trhu


Úvod   Archiv   Články   Kontakt

Copyright 2010 - Gameplac.cz