Recenze herní konzole Sony PlayStation 5 Slim

Recenze herní konzole Sony PlayStation 5 Slim

Zahrajte si na herní konzoli Sony PlayStation 5 Slim


Základní informace

Sony PlayStation 5 Slim

Domácí herní konzole Sony PlayStation 5 SlimNajít nejnižší cenu

Rozlišení: maximálně 4K UHD
Úložiště: 1 TB NVMe SSD
Hry: Blu-Ray, digitální distribuce
Ovládání: bezdrátový gamepad
Internet: podpora LAN, WiFi
Výrobce: 2023 - 2024 Sony

Původní herní konzole PS5 je poměrně robustní herní systém a zmenšení jejich rozměrů o 30 procent v modelu PlayStation 5 Slim je ze strany Sony rozhodně povedený počin. Nicméně i tak PS5 Slim zůstává oproti konkurenci největší konzolí...

Klady

 • menší rozměry a větší SSD
 • odnímatelná BR mechanika
 • hraní až ve 4K UHD rozlišení
 • zastoupení exkluzivních her
 • fantastická haptická odezva

Zápory

 • kruhový stojan není v balení
 • výdrž akumulátoru gamepadu
 • nestabilní nožičky podstavce
 • omezená zpětná kompatibilita
 • poměrně drahé příslušenství

Na pultech obchodů z herními konzolemi nově najdete inovovanou videoherní konzoli Sony PlayStation 5 Slim s menším tělem a mírně odlehčeným designem, která postupně nahrazuje původní modely PS5. Z hlediska herního výkonu nabízí vylepšená verze PS5 Slim zcela stejné parametry jako předchozí model, takže majitelé původní verze PlayStation 5 nemají důvod k výměně. Nicméně jestliže právě zvažujete nákup nové herní konzole PS5, tak se pak můžete rovnou poohlédnout po nově upraveném modelu Slim. Vedle menších rozměru je konzole PS5 Slim vybavena 1 TB vestavěným úložištěm, které nahrazuje 825GB SSD z původního modelu a nově najdete přímo na přední straně dvojicí portů typu USB-C. Další informace o nové revizi domácí herní konzole Sony PlayStation 5 Slim zjistíte po přečtení celé recenze...

Proč vybrat herní konzoli Sony PlayStation 5 Slim

Nová revize domácí konzole Sony PlayStation 5 Slim si zachovává svůj tradiční futuristický vzhled, ovšem nově můžete počítat s menším tělem o velikosti 358 x 96 x 216 mm při hmotnosti 3,2 kg. Nově zpracované plastové bočnice vzájemně kombinují lesklé a matné zpracování. Výraznou změnou nyní prošla samotná Blu-Ray mechanika, kterou lze z herní konzole PS5 Slim jednoduše vyjmout nebo případně dokoupit (pro hráče, kteří si původně zakoupili levnější bezdiskovou verzi PlayStation 5 Slim Digitál Edition a budou chtít hrát i hry na 100 GB Blu-Ray XL discích). Tato mechanika zároveň umožňuje i přehrávaní filmů na Blu-Ray v 4K rozlišení. V zadní části herní konzole PS5 Slim samozřejmě naleznete také osvědčenou konektorovou výbavu v podobě HDMI, LAN a dvojicí USB-A. Z bezdrátových technologií můžete počítat s podporou WiFi 6.

Recenze herní konzole na TV Sony PlayStation 5 SlimNajít nejnižší cenu

Stejně jako u původního modelu PS5 je inovovaná herní konzole PlayStation 5 Slim dodávána společně s povedeným bezdrátovým ovladačem DualSense, který spolehlivě vylepší jakýkoliv herní zážitek a během okamžiku vtáhne do herního děje. Kromě základních ovládacích prvků (analogové páčky, čtyřsměrný ovládací kříž, akční tlačítka, zadní triggery, dotyková plocha...) tento gamepad nabízí povedenou haptickou odezvou, kde kromě pokročilých vibrací herní ovladač reaguje i adaptivním odporem zadních triggerů podle dění ve hře. Mírně upravený bezdrátový ovladač je opět vybaven reproduktorem a 3,5 mm audio konektorem pro zapojení headsetu nebo běžných sluchátek. Napájení zajišťuje vestavěná baterie s výdrží cca 10 hodin, kterou dobijete připojením USB-C kabelu k herní konzoli PS5 Slim.

Uvnitř menšího těla herní konzole Sony PlayStation 5 Slim stále pracuje výkonný osmijádrový procesor AMD Zen 2 s grafickou jednotkou AMD RDNA 2 a 16 GB operační paměti RAM typu GDDR6. Při hraní moderních her se tak můžete těšit na detailní grafiku, podporu až 4K rozlišení či vysokou snímkovací frekvenci až 120 FPS. Úprava některých komponent včetně změny systému chlazení pocitově přináší nižší provozní hlučnost. Dodávaný ultra rychlý SSD disk s rychlostí čtení 5,5 GB/s o kapacitě 1 TB poskytuje cca 850 GB prostoru pro hry, zbytek místa zabírá samotný systém herní konzole PS5 Slim. Stejně jako u původního modelu Sony PS5 můžete díky vnitřnímu slotu M.2 SSD v budoucnu přidat vlastní M.2 SSD disk a opravdu jednoduše tak navýšit kapacitu herního zařízení.

Technické parametry herní konzole Sony PlayStation 5 Slim

Recenze herní konzole k televizi Sony PlayStation 5 SlimNajít nejnižší cenu

Nejnovější herní konzole Sony PS5 Slim používá povedený herní systém s velmi moderním uživatelským rozhraním a českou lokalizací, který nabízí příjemně svižnou odezvu. V základní nabídce naleznete přístup do herní knihovny a naposledy spuštěnému hernímu titulu nebo aplikace, mezi kterými můžete snadno přepínat. Z dostupných aplikací využijete např. Twitch, YouTube, Netflix, Spotify či interní přehrávač 4K UHD Blu-Ray filmů. Samotné hry pro Sony PlayStation 5 jsou dostupné na Blu-Ray discích, které zakoupíte v běžném kamenném obchodě, specializovaném e-shopu nebo bazaru (platí pro herní konzoli PlayStation 5 Slim vybavenou Blu-Ray mechanikou). Herní tituly můžete zároveň zakoupit v digitální distribuci přes PlayStation Store, kde se následně všechny stažené hry ukládají na vnitřní SSD úložiště.

Nejlepší hry na herní konzoli PlayStation 5 Slim

Na herním systému Sony PlayStation 5 Slim si spolehlivě zahrajete rozsáhlou nabídku her v singleplayeru nebo multiplayeru. Vedle celé řady známých herních titulů z konkurenčních herních platforem včetně PC, zde najdete také řadu exkluzivních her určených výhradně pro systém PS5. Mezi nejzajímavější a nejvyhledávanější hry pro herní konzoli PlayStation 5 patří Marvel's Spider-Man 2, EA Sports FC 24, Hogwarts Legacy, NHL 24, Gran Turismo 7, God of War Ragnarök, Final Fantasy VII Rebirth, Expeditions: A MudRunner Game, GTA 5, Helldivers II, Cyberpunk 2077, The Last of Us: Part I a II, Dragons Dogma 2, Call of Duty: Modern Warfare 3, Rise of the Ronin, Ghost of Tsushima, Assassin's Creed: Mirage, Elden Ring, Baldurs Gate 3, Tekken 8, Horizon: Forbidden West a řadu dalších zábavných PS5 her, u kterých se spolehlivě u výkonné herní konzole Sony PS5 Slim zabavíte.


Prozkoumejte důležité výhody i nevýhody

Než se rozhodnete pro Sony PlayStation 5 Slim zkontrolujte hodnocení

Hlavní výhody herní konzole

 • menší rozměry a nižší váha oproti původnímu modelu Sony PlayStation 5
 • herní konzole PS5 Slim má v základní výbavě větší SSD disk o kapacitě 1T
 • domácí konzole s vysokým HW výkonem pro hraní až v atraktivní 4K kvalitě
 • bohatá knihovna mnoha oblíbených a exkluzivních PS4 / PS5 herních titulů
 • přítomnost ultrarychlého SSD poskytuje rychlé spuštění her i načítání pozic
 • digitální verzi bez mechaniky můžete časem rozšířit o Blu-Ray mechaniku
 • skrze bezdrátová sluchátka Sony Pulse si užijete prostorové 3D ozvučení
 • konzole je plně kompatibilní se všemi hrami určenými pro herní systém PS5
 • členství služby PlayStation Plus zajišťuje i přístup k vybraným hrám zdarma

Co vám už nemusí vyhovovat

 • Blu-Ray mechanika působí u nové verze herní konzole zbytečně robustně
 • zpětná kompatibilita s PS3 nebo i se staršími systémy Sony je za poplatek
 • ke hraní online multiplayerových her s přáteli potřebujete placenou službu
 • futuristický tvar nebo robustní konstrukce může řadu uživatelů odrazovat
 • malé plastové nožičky pro horizontální uložení jsou poměrně nestabilní
 • i přes viditelné zmenšení patří Sony PS5 Slim mezi robustní herní konzole
 • pro zajištění dobrého chlazení herní konzole vyžaduje dostatečný prostor
 • stabilnější stojánek pro umístění konzole na výšku se prodává samostatně

U herní konzole Sony PlayStation 5 Slim můžete zároveň využít i placenou službu PlayStation Plus Essential, kde v rámci předplatného získáte možnost online hraní multiplayerových her s přáteli a některé další výhody (exkluzivní slevy, hry zdarma apod.). Jestliže nechcete příliš utrácet za nejnovější PS5 hry, potom můžete využít i možnosti služby PS Plus Extra, se kterou navíc získáte volný přístup k mnoha PlayStation herním titulům (katalog obsahuje cca 400 PS4 / PS5 her), včetně nejnovějších AAA her po dobu předplatného. Jestliže chcete zároveň pravidelně hrát i herní tituly ze starší generace herních systémů Sony (PS1, PS2, PS3 nebo PSP), potom využijte kompletní předplatné PlayStation Plus Premium, které pokrývá více než 700 herních titulů zdarma ke stažení. Členství PS Plus můžete zakoupit na dobu 1, 3 nebo na výhodnějších 12 měsíců.

Aktuální cenu a dostupnost herní konzole najdete v odkazech na oblíbené e-shopy, nebo cenovém porovnávači, kde si ověříte osobní zkušenosti i recenze uživatelů, kteří si po pečlivém výběru tuto herní konzoli na hraní her v nedávné době koupili.

 • Sony PlayStation 5 Slim porovnejte nejnižší ceny a recenze na Heureka.cz
 • Sony PlayStation 5 Slim ověřte aktuální dostupnost v e-shopu Alza.cz
 • Sony PlayStation 5 Slim objednejte si ve spolehlivém obchodě Smarty.cz

Původní herní konzole PS5 je robustní herní systém a zmenšení jejich rozměrů přibližně o 30 procent v modelu PlayStation 5 Slim je ze strany Sony rozhodně povedený počin. Nicméně i tak PS5 Slim zůstává oproti nejbližší konkurenci tou největší herní konzolí. Zejména při jejím umístění do televizní skříňky si tak nejdříve zkontrolujte celkové rozměry a nezapomeňte na odvětrávání. Na inovované herní konzoli Sony PlayStation 5 Slim si pak pustíte všechny dostupné PS5 hry. Díky stejnému HW výkonu jako u původního herního systému PS5 si je užijete i ve stejné kvalitě. Nová revize herní konzole tak není určená pro stávající majitele PlayStation 5, ale míří zejména na nové hráče, kteří teprve zvažují nákup PS5. Menší rozměry, nižší váha, upravené chlazení či větší SSD disk mohou být dobré důvody proč upřednostnit Sony PlayStation 5 Slim před původním modelem. Musíte jen zvážit, zda zvolit plnohodnotný model s Blu-Ray mechanikou, nebo si vystačíte s levnějším modelem PS5 Slim Digital Edition, kde se hrají herní tituly v digitální distribuci (u tohoto modelu můžete případně samostatnou Blu-Ray mechaniku později dokoupit).

Možnosti výkonné herní konzole Sony PlayStation 5 můžete dále rozšířit za pomoci náhlavní soupravy PS VR2, která vás díky speciálním brýlím pro virtuální realitu s kvalitním OLED HDR panelem a bezdrátovými ovladači PlayStation Sense jednoduše vtáhne až přímo doprostřed herního dění, kde můžete svůj oblíbený herní svět prozkoumat ze zcela jiné perspektivy. K videoherní konzoli Sony PlayStation PS5 můžete bezdrátově připojit i speciálně navržený WiFi gamepad PlayStation Portal vybavený vlastním displejem o Full HD rozlišení 1080p, se kterým můžete spolehlivě nahradit obrazovku televizoru v obývacím pokoji a hrát z postele, nebo jakéhokoliv jiného oblíbeného místa ve vašem bytě.


Porovnejte oblíbené herní konzole na TV

Jednoduše srovnejte Sony PlayStation 5 Slim s dalšími domácími herními konzolemi

Herní konzole Sony PlayStation 5 Slim

Sony PlayStation 5 Slim

 • Podpora rozlišení 4K UHD
 • Úložiště 1 TB NVMe SSD
 • Blu-Ray, digitální distribuce
 • Bezdrátový herní gamepad
 • Internet pomocí LAN, WiFi

Herní konzole Sony PlayStation 5

Sony PlayStation 5

 • Podpora rozlišení 4K UHD
 • Úložiště 825 GB NVMe SSD
 • Blu-Ray, digitální distribuce
 • Bezdrátový herní gamepad
 • Internet pomocí LAN, WiFi

Herní konzole Sony PS5 Digital Edition

Sony PS5 Digital Edition

 • Podpora rozlišení 4K UHD
 • Úložiště 825 GB NVMe SSD
 • Hry jen v digitální distribuci
 • Bezdrátový herní gamepad
 • Internet pomocí LAN, WiFi

Články zaměřené na hraní her a oblíbené herní platformy


Vyberte herní konzoli podle výrobce

Prozkoumejte seznamy vybraných herních konzolí podle nejoblíbenějších značek na trhu


Úvod   Archiv   Články   Kontakt

Copyright 2010 - Gameplac.cz